Cerkev Svetega Antona Padovanskega

Na izjemni legi prazgodovinskega gradišča nad Kobaridom so 16. 9. 1696 posvetili cerkev v čast sv. Antona Padovanskega. Do tedaj je bila  verjetno v sklopu trdnjave, v letih 1935-38 pa je bila vključena v osmerokotni kompleks velike kostnice, kjer so zbrani posmrtni ostanki 7014 padlih italijanskih vojakov na soški fronti. Pri tem je bil uničen večji del prazgodovinskega naselja, cerkev pa  je bila skrajšana za 2,5 m  ter s tem odstranjen del freske »Vesoljna sodba« domačega slikarja Luke Šarfa (1671-1744) Porušena je bila tudi Kalvarija enega najstarejših križevih potov v Soški dolini.

Svete maše: na god svetega Antona (13. 6.), na dan obletnice posvetitve (16. 9.) in priložnostno ob obisku romarjev in različnih skupin.